ویزا کانادا

نکاتی مهم درباره اخذ ویزا کانادا

ویزای کانادا
ویزای کانادا

اخذ ویزا کانادا می تواند به دلایل مختلفی انجام شود که از جمله آن ها می توان سفر تفریحی – دیدار خانوادگی  – بیزنسی  و یا تحصیلی را نام برد.

 • مسافران ایرانی جهت اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارند.
 • (در صورتی که به ‏کشورهای خاصی در یک سال قبل از اقدام به درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا سفر کرده باشند ممکن است نیاز به انجام ‏آزمایشات پزشکی ویزای کانادا باشد )
 • اعتبار ویزای کانادا براساس تاریخ انقضای پاسپورت تقاضا کننده صادر می شود.
 • مشکلات پزشکی و سوء پیشینه میتواند منجر به عدم صدور ویزای کانادا شود.‏
 • درخواست کنندگان اخذ ویزا کانادا باید بتواند اثبات کند که از نظر مالی توان پرداخت هزینه های سفر را در مدت زمان سفر خود در کانادا را دارد.‏

  شرایط اخد ویزا توریستی کانادا برای مسافران ایرانی

  * انگشت نگاری ( به دلیل فعال نبودن سفارت کانادا در ایران متقاضیان باید به کشورهای ترکیه ( استانبول ، آنکارا ) ، ‏ارمنستان ( ایروان ) ، گرجستان ( تفلیس ) ، امارات ( دبی ، ابوظبی ) ، آذربایجان ( باکو ) برای انجان انگشت نگاری مراجعه کنند.

 • در صورت صدرور ویزای چند بار ورود یا Multiple‏ متقاضی امکان ورود و خروج به صورت چند بار را خواهد داشت.
 • در صورت صدور ویزا به صورت عادی متقاضی نمی تواند در هر بار ورود بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت داشته باشد مگر اینکه سوپر ویزا صادر شود که در ‏این صورت می تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا حضور داشته باشد.‏ ‏

طریقه ثبت نام ویزا کانادا

ثبت نام بصورت آنلاین:‏

در ثبت نام آنلاین پس از دریافت کلیه مدارک، اسکن مدارک در سایت اداره مهاجرت کانادا ثبت و واریزی سفارت پرداخت می ‏گردد سپس مسافر برای انگشت نگاری به کشورهای دارای دفتر وک کانادا مراجعه می کند‏‎. 

تعرفهمسافر
هزینه تکمیل فرم ثبت نام حضوری2.500.000 ریال 
هزینه واریزی سفارت ( در صورتیکه سفارت درخواست پرداخت آنلاین کند)225 دلار کانادا 

ثبت نام حضوری:‏

در ثبت نام حضوری متقاضی باید به کانادا سفر کند و پس از تکمیل مدارک، شخصا به یکی از دفاتر وک مراجعه نماید و مدارک را ‏تحویل دهد.پرداختی سفارت در هر یک از دفاتر وک شیوه خاص خود را دارد.

به عنوان مثال دفتر وک امارات مبلغ واریزی ‏سفارت را نقدی دریافت میکند و دفتر وک ترکیه فقط پرداخت آنلاین را می پذیرد.

 ‏ انواع ویزا کانادا:

1-ویزا نرمال  کانادا :

در این نوع ویزا پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی، ثبت نام به صورت انلاین انجام می شود و پس از آن ‏مسافر یک ماه زمان دارد در یکی از کشور های همسایه که دارای مراکز کاربردی وک ویزا می باشد انگشت نگاری را انجام دهد.

از تاریخ یازده دسامبر 2013 متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزا دیداری ، دانشجویی و کار بین 14 و 79 سال می بایست در مراکز کاربردی  اثر نگشت و عکس خود را ارائه دهند.

‏2- ویزای تضمینی کانادا :

در این نوع ویزا دعوتنامه ای توریستی از شرکت کانادایی صادر می شود و پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی سفر ، ‏ثبت نام انجام می شود و بازه زمانی یکماهه برای مسافر برای انگشت نگاری مشخص میشود.

متقاضیان با پرداخت هزینه خدمات ‏جانبی (تور انگشت نگاری، راهنما و لیدرشیپ فارسی زبان، پیکاپ پاسپورت، و خدمات پس از ورود به کانادا) در کنار ‏خدمات اصلی ثبت نام میتوانند استفاده کنند. کلیه این مراحل با هماهنگی دفاتر آنکارا، استانبول ، ایروان ، تورنتو انجام می گردد

مدارک سفارت کانادا‎

به ما امتیاز دهید
[کل: 9 میانگین: 3.9]