دیدنی های باتومی

دیدنی های گرجستان

کشور گرجستان در منطقه قفقازِ اوراسیاست. این کشور در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است و از سمت غرب با دریای سیاه، از سمت شمال با روسیه، از سمت جنوب با ترکیه و ارمنستان و از سمت جنوب شرقی با آذربایجان هم مرز می باشد. در گرجستان با توجه به موقعیت جغرافیای آن جاذبه های گردشگری بسیاری موجود است که انواع سلیقه ها را به خود جذب می کند. 

در بین شهرهای گوناگون این کشور، باتومی به پایتخت تفریحی و گردشگری گرجستان مشهور شده است، همچنین قرار گیری در کناره ی دریای سیاه باتومی را به شهری مهم در اقتصاد گرجستان بدل کرده، بااین وجود باتومی به دلیل نزدیکی به دریای سیاه از آب و هوای معتدل و مرطوبی برخوردار است و تابستان ها گرمای سوزان و زمستان ها سرمای شدیدی ندارد.

در باتومی شما انتخاب های بی شماری برای تفریح دارید، یکی از تفریحات هیجان انگیز در زمستان های این شهر اسکی در کوه های قفقاز است. باتومی توسط کوه ها احاطه شده و بلندترین قله ی اروپا تنها ۲۰۰ کیلومتر با باتومی فاصله دارد. هنگام فرود آمدن در این شهر آن چه از بالا می بینید: ساحل، شهر و کوه ها هستند که شما را مثل هر مسافر دیگری به وجد خواهد آورد. همچنین تحت تاثیر یخچال‌های طبیعی، میتوانید شاهد رودخانه‌های پر خروش این شهر باشید.

از دیگر امتیازهای باتومی، تله کابین سواری است که به شما این امکان را می دهد با هزینه ای اندک سیاحتی بزرگ کنید. در تله کابین که نشسته اید می توانید منظره ای به یاد ماندنی از شهر ساحلی باتومی به خاطر بسپارید.

باتومی مانند تفلیس پر از بازارهای محلی است که با قدم زدن در آن بیشتر با فرهنگ مردم گرجستان و سوغاتی ها و غذاهای محلی این کشور آشنا می شوید. بازارهای محلی در کنار فضا ی شهری مدرن، ترکیب جالب و منحصر به فردی از یک شهر ساحلی است.

یکی از تفاوت های باتومی با دیگر شهرهای گرجستان، ساختار مدرن و پیشرفته ی این شهر است. از این نظر باتومی برای جوان تر ها شهری سرگرم کننده و در عین حال متنوع است.

اگر هنوز به انتخاب این کشور برای سفر تردید دارید در ادامه ی مطلب، همراه ما باشید:

 

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]