دیدنی های دبی

دبی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر در امارات متحده عربی است و در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس قرار گرفته است. کشوری که توانست درآمدهای به دست آمده از نفت را صرف آبادانی و گسترش خود کند و امروزه به عنوان قطب اصلی تجارت در تمام خاورمیانه شناخته شده وامروزه این شهر آنچنان به جاذبه های توریستی و ارتقای سطح کیفی خود پرداخته که بخش بزرگی از درآمد خود را از طریق صنعت توریسم به دست می آورد. دبی با وجود تابستان های داغ و مرطوب توانسته مسافران و گردشگران بسیاری را به خودجذب کند؛ از گشت و گذار در شن‌های صحرا و گرم شدن در آفتاب بیابان‌های وسیع، آفرود سواری و یا شتر سواری، شنا کردن در آب‌های گرم و زیبای خلیج فارس تا خرید در بزرگ‌ترین و مدرن ترین مراکز خرید و خوردن انواع غذاهای خوشمزه عربی همگی در شهر زیبای دبی دست یافتنی است. اسکی روی شن ها از مهیج ترین تفریحات دبی محسوب می شود. این ورزش هیجان انگیز، همانند اسنوبورد است با این تفاوت که اسنوبورد در تپه هایی پر از شن و ماسه انجام می شود. نه تنها اسکی بر روی شن که اسکی بر روی برف نیز در دبی فراهم است. در واقع یک پیست اسکی مصنوعی در این شهر ساخته شده تا گردشگران در آن بتوانند اسکی روی برف را هم تجربه کنند.

دبی بوستان‌های فراوانی هم دارد که می‌توان به پارک‌های زیر اشاره کرد : پارک خور، پارک صفا، پارک مشرف، پارک جمیرا، پارک القوز، پارک زعبیل، پارک الوصل، پارک باغ وحش، پارک ممزر.

در این میان نخل جمیرا که یکی از بزرگترین و عجیب ترین جزایر جهان است، بهانه بسیار خوبی برای سفر به این شهر پرجاذبه است. دلیل نامگذاری این جزیره، شباهت آن به درخت نخل است. بعد از ساخت این جزیره، دبی به لوکس‌ترین و مجلل‌ترین مکان برای گردش و تفریح تبدیل شد. در نخل جمیرا هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید لوکس، کلوب ها و ده ها امکانات دیگر ساخته شده است. همچنین برج خلیفه با ارتفاع۸۲۹٫۸ متر که شامل ۱۶۰ طبقه، ۳۰۰ خانه مسکونی، ۹ هتل و شرکت‌های تجاری و مکان‌های تفریحی است، از مهم ترین و جالب توجه ترین مکان های گردشگری در شهر دبی است. 

علاوه بر همه این ها نمی توان کتمان کرد که هدف اصلی بیشتر مسافران از سفر به دبی، خرید و گشت و گذار در مراکز خرید مدرن و متنوع است. دبی مال یا به قول عرب ها دبی مول بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی ، بزرگترین برج جهان واقع شده است. روبروی درب ورودی دبی مال فواره های زیبایی به چشم می خورد که هر روز حدود ساعت هفت آغاز می شود و همان زمان گردشگران بسیاری در آن نقطه جمع می شوند. اگر قصد خرید دارید دبی باتوجه به فاصله ی نزدیک آن به کشورمان ایران یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. 

اینها تنها گوشه ی کوچکی از زیبایی ها و جاذبه های چشمگیر دبی است، در ادامه می توانید بیشتر با دیدنی های دبی آشنا شوید:

به ما امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 3.7]