مناره های شکسته آنتالیا

مناره های شکسته آنتالیا Kesik minaret Kaleici

Kesik minaret Kaleici یا همان مناره های شکسته دقیقا همان طور که از نامش برمی آید، معبدی رومی ست که داستان بسیار جالبی نیز برای گفتن دارد. مناره های شکسته یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا است که هر ساله در تور گردشگری آنتالیا، توریست های بسیاری را به خود جذب می کند.

اگر قصد دارید تور ترکیه آنتالیا را به عنوان تور گردشگری خارجی خود خریداری نمایید، در سفر به این شهر ساحلی زیبا بازدید از مناره های شکسته را فراموش نکنید.

معرفی مناره های شکسته آنتالیا

تنها ستون برجسته ای که در مرکز Kaleici واقع شده، در حقیقت نشان و علامت مناره های شکسته ی آنتالیاست که در این نقطه در شهر قدیمی آنتالیا، بین دروازه ی هادریان و برج هیدیرلیک ایستاده است.

در این سایت قدیمی تضاد بسیار جالبی را خواهید یافت. در کنار بافت قدیمی مناره های شکسته مغازه ها، رستوران ها و کافه های مدرنی را می یابید که در اطراف خیابان دیده می شوند و برای توریست هایی که به دیدن این منطقه می آیند، فوق العاده جذاب هستند.

معرفی مناره های شکسته آنتالیا
معرفی مناره های شکسته آنتالیا

این معبد برای نخستین بار در قرن دوم پس از میلاد مسیح ساخته شد، اما در طول قرن ها معبد باستانی توسط بیزانس ها تخریب شد و به وسیله ی اعراب به طور کامل ویران گشته و در دو موقعیت مختلف به مسجد تبدیل گشت. به این شکل که دوباره بازسازی شده و در فرم مسجد ظاهر شد.

نخستین بازسازی در قرن هفتم میلادی، هنگامی که به عنوان یک کلیسا ساخته شده و به مریم مقدس اهدا گردید، صورت گرفت.  در این ساخت و ساز عمدتا از سنگ و ستون های سنگی استفاده شد. این بازسازی و فرم جدید مدت زمان زیادی پایدار نماند و خیلی زود توسط حمله ی اعراب مورد تخریب قرار گرفت. پس از این تخریب برای چیزی در حدود 200 سال بنای آن بدون مرمت و بازسازی به همان شکل ویران شده باقی ماند.

بازسازی مناره های شکسته آنتالیا
بازسازی مناره های شکسته آنتالیا

در قرن سیزدهم میلادی بنای آن به وسیله ی ترک های سلجوقی به یک مسجد تبدیل گشت و بلافاصله به شهرت زیادی دست یافت. این مسجد در سال 1361 توسط پادشاه Cypress به کلیسا تبدیل شد و تا سال 1400 یعنی زمانی که آنتالیا تحت حکومت عثمانی ها قرار گرفت، به همین شکل باقی ماند.

در سال 1500 میلادی، شاهزاده Sahzade Korkut یک بار دیگر این ساختمان را به مسجد تغییر کاربری داد.

و در نهایت این بنای بداقبال که فرصت ماندگاری روی یک پاشنه را نداشت، در سال 1896 یلادی طی یک آتش سوزی بزرگ، برای آخرین بار مورد تخریب و نابودی قرار گرفت.

بازمانده های این بنای تاریخی
بازمانده های این بنای تاریخی

پس از آن نیز هیچ تلاشی برای بازسازی بنا و بازگرداندن آن به یک معبد، مسجد، کلیسا و یا هر چیز دیگری صورت نگرفت. در عوض بازدیدکنندگان در حال حاضر می توانند اینجا بازمانده های این بنای تاریخی مهجور مانده را که مناره های شکسته هستند، در وضعیت آسیب دیده ی خود مشاهده نمایند.

چیزی که از این بنای تاریخی با افتخار باقی مانده و به نام مناره های شکسته از آن یاد می شود، یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار در تور ترکیه آنتالیا محسوب می گردد.

مناره های شکسته یا Kesik Minare
مناره های شکسته یا Kesik Minare

زمانی که در مناره های شکسته یا Kesik Minare قدم می زنید، خود را در میان تصوراتی از یک معبد رومی، کلیسای بیزانس و مسجد اسلامی خواهید یافت. این جا یک سایت مهم باستان شناسی است که خانه ی معنوی بسیاری از سلسله ها و ادیان حاکم بوده است.

اقشار مختلفی از عبادت کنندگان برای سال ها به اینجا آمده و اکنون بازدیدکنندگان از سراسر جهان به آن جذب می شوند.

به یاد داشته باشید که حتما در تور گردشگری آنتالیا و در سفر به منطقه ی تاریخی آن از محل مناره های شکسته بازدید نمایید.

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *