بازار ریلی مائک لانگ بانکوک

بازار ریلی مائک لانگ بانکوک

اگر برای خرید به بانکوک بروید ممکن است تصور کنید بازارهای خیابانی آن شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما می توان گفت بازار ریلی مائک لانگ کاملا از این قاعده مستثنی است، چرا که در طول روز چندین بار قطار درست از وسط آن عبور می کند آن قدر نزدیک که می توانید آن را لمس کنید. به محض از راه رسیدن قطار، فروشندگان سایه‌ بان‌های خود را جمع‌ می ‌کنند و همه به کناره ‌های ریل پناه می برند و پس از عبور قطار دوباره همه چیز به حالت اولیه خود باز می گردد.

تاریخ تاسیس بازار ریلی مائک لانگ بانکوک به حدود سال ۱۹۰۵ بازمی گردد. بازار در استان Samut Songkhram خلیج تایلند واقع شده است. شغلی اصلی اهالی از گذشته های دور تا به حال ماهیگیری بوده است و هدف آن ها از تاسیس بازار فروش محصولاتی بود که از دریا و زمین هایشان به دست می آوردند. مقامات دولتی تایلند تصمیم گرفتند راه آهنی را برای منطقه بسازند تا اهالی بتوانند به سرعت و آسانی محصولات خود را در سراسر کشور پخش کنند. با این تغییر بازار قدیمی همچنان پابرجا ماند اما دستخوش تغییرات عجیبی شد.

علت شهرت اصلی بازار ریلی مائک لانگ بانکوک به خاطر عجیب بودن و قطارهایی است که از میان آن عبور می کنند، نه لزوما اجناسی که به فروش گذاشته است. در بازار عمدتا مواد غذایی می فروشند. البته قطعا در آن لباس و انواع و اقسام خنزر پنزر را پیدا خواهید کرد. به هر حال بدنه بازار از شیرینی های تایلندی، گوشت، غذای دریایی، سبزیجات، میوه ها و نوشیدنی ها شکل گرفته است. بنابر این برای خید سوغاتی از بانکوک روی این بازار هیچگونه حسابی باز نکنید.

تور بانکوک – تور تایلند

هتل های بانکوک

دیدنی های مرتبط

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *