بازار شبانه پات پونگ

یکی از جاذبه های پرطرفدار بانکوک بازارهای خیابانی آن است، بازارهایی که با رفتن به آنجا خودتان را در میان شلوغی و همهمه پیدا می کنید، راه می روید و با دیدن مردمان محلی و این همه گردشگر به هیجان می افتید، هر آنچه که فکرش را می کنید در بساط فروشندگان پیدا می کنید و مهمتر از همه بوی غذاهای خیابانی خوشمزه و متنوع است که نمی گذارند لحظه ای حس گرسنگی به شما دست دهد. بازارهای شبانه بانکوک حال و هوای دیگری دارد محیطی چراغانی و نورانی که تا پاسی از شب همچنان برقرار است و انگار خواب ندارد،

بانکوک شهری است که به خرید معروف است اما به غیر از مراکز خرید مدرن و بازارهای شناور، در هنگام شب نوع دیگری از بازارها در گوشه و کنار شهر برپا می شوند، بازارهایی که با خنک شدن هوا پر از هیاهو و همهمه می شوند و لامپ های رنگی و چراغانی های خاصش بر جذابیتش می افزاید. بازار شبانه پات پونگ (Patpong) را شاید بتوان معروف ترین بازار شبانه بانکوک در بین گردشگران دانست، جایی پر از سوغاتی، لباس و چیزهایی از این دست. بیشتر فروشندگان حول و حوش ساعت ۶ عصر بساط خود را برپا می کنند و بین ساعت ۱۰ شب تا نیمه شب تعطیل می شوند.

پات پونگ از بازارهایی است که بیشتر گردشگران از آن دیدن می کنند، این بازار که در ناحیه سیلوم قرار دارد همیشه پر از گردشگران خارجی و افراد محلی است که برای دیدن حال و هوای بازارهای بانکوک هم که شده خودشان را به اینجا می رسانند. اگر به غذاهای فست فود علاقه دارید در این بازار فست فودی های بین المللی زیادی مثل مک دونالد، KFC و … شعبه دارند که با غذاهای خوشمزه از شما پذیرایی می کنند، در اینجا غذاهای ایتالیایی و البته غذاهای تایلندی زیادی هم پیدا می شود. اما جالب ترین قسمت این بازار برای غذا خوردن  جایی به اسم «سوی تانیا» است که در آن رستوران های ژاپنی زیادی در کنار هم قرار دارند و غذاهایش خیلی خوب است.

چیزی که امروز به اسم بازار پات پونگ می شناسید در سال ۱۹۴۶ کارش را آغاز کرد زمانی که یک خانواده چینی به اسم «پات پونگ پانیچ» با قیمتی کمتر از ۳۰ هزار دلار زمین این بازار را خریدند، زمینی که فاصله زیادی از مرکز شهر داشت و فقط در داخلش یک خانه کوچک چوبی بود این خانواه جاده ای را در وسط این زمین ایجاد کردند و در اطراف آن مغازه هایی ساختند و آن ها را اجاره دادند و این گونه شد که این بازار در طول سالیان بزرگ و بزرگ تر شد.

تور بانکوک – تور تایلند

هتل های بانکوک

دیدنی های مرتبط

به ما امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *