کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف روسیه :در حومه ­ی شهر سنت پترزبورگ و در کنار خلیج فنلاند قرار گرفته است که بی­ تردید یکی از زیباترین مجموعه­ های دنیا می باشد. پتر کبیر در سال 1711 شروع به احداث این قصر مجلل به سبک کاخ ورسای فرانسه کرد.

این مکان در نزدیکی خلیج فنلاند قرار داشت و به همین جهت امکانات مناسب برای ساخت فواره را داشت. این موضوع کاملاً با میل و علاقه­ ی پتر کبیر که فواره ها را بسیار دوست داشت مطابقت داشت.

تاریخچه کاخ پترهوف

ساخت و طراحی کاخ پترگوف که یکی از قصرهای تابستانی تزارهای روس بود، در زمان ­های الیزابت اول، کاترین کبیر، پاول اول و الکساندر اول ادامه پیدا کرد و در سال 1819  به اتمام رسید.

نمای کاخ پترهوف روسیه

پترگوف از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده و مساحت کلی آن 117 هکتار می باشد. در این مکان 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ به صورت آبشار قرار گرفته است. این فواره ­ها در زمان پتر کبیر با جریان آب طبیعی و با استفاده از اختلاف سطح کار می کردند، اما امروزه به پمپ های مدرن مجهز شده اند. در این مجموعه کلیسا، آشپزخانه، حمام خانواده ی تزار و ده ها بنای دیگر نیز وجود دارد.

در قسمت رو به روی قصر مجموعه­ ی از فواره های سامسون قرار دارند که به مناسبت پیروزی ارتش روسیه بر کشور سوئد  طراحی و نصب شده است. بسیاری از وقایع تاریخی روسیه در این قصر روی داده است.

به عنوان مثال می­ توان به بازداشت خانگی کاترین کبیر قبل از رسیدن به قدرت و توطئه­ ی او برای سرنگونی پتر سوم اشاره کرد. این مجموعه به دلیل برخورداری از فواره­ های بی­ نظیر، در دنیا به پایتخت فواره ها نیز به شهرت رسیده است.

تور روسیه

جاذبه های مرتبط

هتل های روسیه

 

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 1]

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *