آرامگاه لنین مسکو

آرامگاه لنین روسیه در میدان سرخ مسکو قرار گرفته است. این آرامگاه یکی از ترسناک ترین جاذبه های مسکو و شاید معروف ترین “مومیایی مدرن” در جهان است. هنگامی که ولادیمیر ایلیچ لنین، رهبر انقلاب بلشویکی، در 21 ژانویه 1924 درگذشت به دلیل اینکه او از رفتن به زندگی پس از مرگ اعتقاد نداشت باعت شد تا بدن او مومیایی و یک گرانیت قرمز و سیاه و سفید قرار گیرد تا تصور که مرگ پایان نهایی برای او بود را به تصویر بکشند.

وصیت نامه لنین

ولادیمیر ایلیچ لنین در وصیت نامه خود درخواست کرد که جسد او را در یک مکعب چوبی که توسط معمار الکسی ( Shchusev ) طراحی شده بود و تصویر آنرا نمایش میداد دفن شود.

در حالی که برنامه ریزی دولت روسیه  برآن بود که جسد ولادیمیر ایلیچ لنین دفن شود، اما با درخواست های مکرر مردم که از طریق تلگراف ارسال شد تا جسد آن رهبر بزرگ را برای نسل های آینده حفظ کنند قرار گرفتتند که در پاسخ به اعتراض های مردم  در سال 1929 برای حفظ بقایای لنین آرامگاهی(آرامگاه لنین روسیه) دائمی راه اندازی شد.

آرامگاه لنین روسیه در سال 1930 توسط Shchusev طراحی و ساخته شد. باقی مانده بدن لنین تا زمانی آن را به Tymen، سیبری (همراه اصلاح طلبان خود برای تازه نگه داشتن جسد) فرستاده شد.

برای ادامه حفظ بدن لنین، یک گروه از embalmers ویژه (در اصل ایلیا Zbarsky و پسرش بوریس Zbarsky) به جسد لنین اختصاص یافت. متاسفانه بدن 85 ساله لنین هنوز هم دارای “موم میوه” می باشد که آنرا متمایز از مومیایی های دیگر می کند.

شرایط نگه داری لنین

در این آرامگاه لنین روسیه که جدیدا” ساخته شده است 90 درصد – تابوت سنگی طراحی شد و آنرا در یک دمای ثابت 16 درجه سانتی گراد (61 درجه فارنهایت) و رطوبت 80 نگهداری می شود.

به طور منظم هر هفته یک سفید کننده ملایم برای مبارزه با تغییر رنگ بر قارچ ها و کپک بر روی پوست لنین استفاده می شود، و در هر هجده ماه در حالی که این مقبره سی روز تعطیل میشود جسد تحت یک حمام شیمیایی گلیسرول و پتاسیم قرار می گیرد. در طول این مدت لباس لنین شسته و با دقت اتو کشی می شود و در هر سه سال کت و شلوار لنین تغییر و نو می شود.

لازم به ذکر است ساعات کار آرامگاه :    روزانه 10.00-13.00     در روزهای دوشنبه و جمعه ها تعطیل می باشد.

جاذبه های مرتبط

تور روسیه 

هتل های روسیه

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *