دیدنی های قونیه

بیشتر ما ترکیه را با استانبول و شهرهای بیشتر تعریف شده آن می شناسیم این درحالیست که سرتاسر این خاک زیبا در اطراف دریای مدیترانه از شهرهای پرجاذبه تشکیل شده است که سر زدن به آن ها چیزی برای عرضه به گردشگران داخلی و خارجی در چنته دارد. یکی از این شهرهای دیدنی قونیه مدفن شاعر بزرگ ایران زمین مولانا جلال ادین بلخی و مرید او شمس تبریزی است.

شهر قونیه که در بخش آناتولی ترکیه قرار دارد، شهری مذهبی محسوب می شود، به همین دلیل نام دیگری که این شهر را می شناسند، دارالمعرفه است. ما ایرانی های با روحیه شاعرمنشانه به همراه توریست های بسیاری از گوشه کنار دنیا برای دیدار از مقبره این شاعر پرآوزه و فستیوال بزرگداشت مولانا که با آئین و مناسک خاص خود چون جشن سماع جاذبه ای دلپذیر است، به قونیه پای گذاشته تا سفری خاطره انگیز برای خود به ارمغان آوریم.

از طرفی این شهر یادگارهای بسیاری از دوره سلجوقیان دارد و شهری تاریخی محسوب می شود. می توانید سری به تپه علاء الدین بزنید، موزه آتاتورک و آنتوگرافی نیز جایی است که در این شهر خوش رنگ و بو با شیرینی های اصیل و خوشمزه می توانید دیدن کنید.

فستیوال های جالب این شهر دلیل دیگری برای سفر به قونیه است. امسال فستیوال موسیقی عرفانی قونیه همراه با کنسرت همایون شجریان از تاریخ 29 شهریور لغایت 9 مهر ماه سال 97 با شرکت هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان در قونیه برگزارخواهدشد. کنسرت همایون شجریان در تاریخ سوم مهرماه برگزار خواهد شد.

قونیه یک پیشنهاد استثنایی برای سفر به شهری با رنگ و بوی مولوی است، با آسمان پر ستاره پرشیا همراه باشید تا با دیدنی های شهر عرفان و ادب بیشتر آشنا شویم؛

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]