دیدنی های مارماریس

شهر مارماریس از لحاظ جغرافیایی بین سواحل اژه و مدیترانه قرار گرفته است. مارماریس در جنوب غربی ترکیه بوده و از شمال به خليج گکوا، از جنوب با دریای مدیترانه، از شرق با شبه جزیره داتچا و از غرب با دریاچه کوی جییز ارتباط دارد. نام «مارماریس» از کلمهٔ «مرمر» گرفته شده‌است. دلیل این نام‌گذاری، وجود سنگ مرمر در منطقهٔ مارماریس است.

تاریخ سکونت در شهر مارماریس به ۶ قرن قبل از میلاد حضرت مسیح بر می گیرد. یکی از دلایلی که این شهر را معروف کرده است سواحل دریای اژه و مدیترانه ای است که در این منطقه واقع شده، وجود این دریاها سبب شده تا مارماریس در طول قرن ها، تحت حاکمیت تمدن های مختلفی قرار بگیرد. در مارماریس هنوز هم می توان نشانه هایی از تمدن های کاریا، رودوس و آدا، مصر آشور، ایون، دور، پرس، مقدونیه، سوریه، روم، بیزانس، سلجوقیان و عثمانی را مشاهده نمود.

مارماریس را به نام “ساحل فیروزه ای” می شناسند، شهری که از نعمت دو بندرگاه اصلی برخوردار است و در کناره ساحل آن موسیقی زنده، قایق رانی و تفریحات آبی برپاست و شب های زنده و پرشور آن برای هر مسافری که تنها یکبار به این منطقه سفر کرده باشد، فراموش نشدنی است. همچنین کوه های مارماریس موقعیت مناسبی برای تماشای مناظر بکر و آبی فیروزه ای دریا است که نظر هر گردشگر ماجراجویی را به خود جلب می کند. ماماریس که تا چندی پیش با ماهیگیری، صنایع ابری و گیاهان معطر خود مشهور بود امروز بصورت یک شهر و مرکز توریستی بزرگی در آمده است.

فراوانی گردشگاه های موجود در کناره سواحل طولانی، وجود بنادر طبیعی، نزدیکی به شهرهای آنتیک، گیاهان گرمسیری، نوار ساحلی با صخره‌های بزرگ، غارهای شگفت انگیز، آب زلال و درخشان، امکانات تور آبی، بنادر مدرن کشتی های تفریحی، امکانات متنوع خلیج برای انواع ورزش های آبی، شهری رويايي آفریده که خیل عظیمی از مسافران ترکیه را به سمت این شهر بندری روانه می کند.

مارماریس یک پیشنهاد استثنایی برای سفر است، با آسمان پر ستاره پرشیا همراه باشید تا با دیدنی های “ساحل فیروزه ای” بیشتر آشنا شویم؛

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]