جاذبه دیدنی قبرس شمالی

قبرس به عنوان سومین جزیره ی بزرگ مدیترانه، در مرکز دنیای غرب و شرق قرار گرفته و از دو فرهنگ آسیایی اروپایی تاثیر پذیرفته است. بخش ترك‌ نشين قبرس در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال كرد و نام خود را جمهوری ترك قبرس شمالی گذاشت. اين جزيره از شمال با تركيه، از جنوب با مصر، از شرق با سوريه و از غرب با يونان همسايه است. جزيره قبرس يكی از مقاصد مهم گردشگری به خصوص در میان ایرانی هاست و سالانه بيش‌ از  ۴/۲ ميليون گردشگر را به خود جذب می كند. 

این کشور سال های طولانی تحت حاکمیت آشوری ها، فنیقی ها، ایرانیان، یونانیان، مصریان، بیزانس باستان، رومیان، و بریتانیا و ترک ها بوده است.. از آشپزی گرفته تا معماری چشمگیر قبرس، همه و همه تلفیقی از دو فرهنگ شرق و غرب است.

قبرس شمالی یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای تجربه ی انواع تفریحات آبی است. غواصی در دریای مدیترانه از جذاب ترین بخش های سفر به قبرس است. شما تنها در این جزیره ی خارق العاده می توانید در عمق دریا به تماشای دنیای زیر آب بنشینید. موج سواری روی آب تفریح دیگری است که با سفر به قبرس شمالی می توانید آن را امتحان کنید. در تمام کشورهای مدیترانه ای، قبرس تنها کشوری است که کوهنوردی درآن بسیار طرفدار دارد، حدود ۳۵ جاده جهت انجام این ورزش در این منطقه وجود دارد. ماهی گیری نیز در قبرس مورد استقبال زیادی قرار گرفته، قایق ماهیگیری از بندرگاه کایرنیا حرکت می کند و در طول مسیر می توان علاوه بر ماهی گیری از طبیعت این منطقه زیبا استفاده کرد. همچنین کارتینگ، پینت بال و گلف از دیگر تفریحات پرطرفدار جزیره است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. 

ساحل دریای قبرس با آب های زلال و درخشان و ماسه های طلایی استراحتگاه آرامی برای مسافران است. گرشگران می توانند در آب های خنک مدیترانه تنی به آب بزنند و در آفتاب نرم سواحلش خستگی از تن بیرون کنند. علاوه بر این کسانیکه کمبود ویتامین D دارند می توانند روی آفتاب این جزیره برای بالا بردن ذخایر ویتامینD بدنشان حساب کنند! 

تفریحات و جاذبه های قبرس شمالی محدود به این ها نیست! قبرس با برخورداری از تاریخی کهن و میراث باستانی ارزشمند، آثار تاریخی شکوهمندی را در خود جای داده است که مهم ترین آنها شهر باستانی سالامیس، قلعه کانتارا، قلعه بوفاونتو، قلعه سنت هیلاریون و … می باشد.

 قبرس شمالی یکی از سالم ترین آب و هواها را دارد. در این منطقه تقریبا خبری از بادهای سرد، برف و یخبندان نیست. در سردترین ماه سال دما به۱۰ درجه سانتی گراد می رسد و متوسط دمای هوا در این جزیره ی دیدنی ۱۵درجه سانتی گراد می باشد. پس برای سفر به قبرس شمالی هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و هر فصل از سال جاذبه ها و شگفتی های خود را دارد.

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]