درباره کشور تایلند |Thailand | ราชอาณาจักรไทย :

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشور پادشاهی شگفت انگیزی است با معابد بودا، گونه های نباتی و جانوری جالب توجه و جزایر چشم نواز. کشوری در شبه‌ جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیا. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است. پایتخت و همچنین پر جمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است. واژه «تای» در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «لبخند» نیز هست. به همین دلیل این کشور به سرزمین لبخندها مشهور شده است. این کشور با مساحت حدود ۵۱۳ هزار کیلومتر حدود ۶۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است.

تاریخ تایلند

تاریخ تایلند، بیش از پنج هزار سال قدمت دارد. در طی قرون متمادی، مهاجران زیادی به این کشور وارد شده‌ ‌‌‌‌‌‌اند که بیشتر آنها از جنوب چین بوده‌ ‌‌‌‌‌‌اند. تا اوایل قرن دوازدهم، بیشتر منطقه در سلطه‌ ‌‌‌‌‌‌ی خِمِرها(Khmer)، بود که شامل شهر معروف انگکور(Angkor) در کامبوج و مناطق وسیعی در اطراف آن بود. در اوایل قرن دوازدهم، تایلندی‌ ‌‌‌‌‌‌ها شهرهای کوچکی نظیر لانا(Lanna) و فایائو(Phayao) در شمال و شهر معروف ساخوتای را بنا نهادند. با توجه به روابط خوبی که این کشور با کشورهای اروپایی و آمریکایی برقرار کرده توانسته این روزها به عنوان یکی از مراکز تجاری عمده در جهان تبدیل شود.

جغرافیا

تایلند پنجاهمین کشور بزرگ جهان است که تقریبا به اندازه اسپانیا وسعت دارد. این کشور در 15 درجه شمالی خط استوا، آب و هوای حاره ای دارد و دمای آن بین 19 تا 38 درجه سانتیگراد متغیر است. بزرگترین قله تایلند با نام Doi Inthanon  از سطح دریا 2565 متر ارتفاع دارد. در این کشور مساحتی به وسعت 510890 کیلومترمربع خشکی و 2230 کیلومتر مربع آب را در بر می گیرد. سواحل تایلند 3219 کیلومتر طول دارد و بیشترین مرز را با میانمار (برمه) به وسعن 1800 کیلومتر داراست.

کائوچو، قلع، تنگستن، الوار چوبی، سرب، سنگ گچ، ذغال سنگ، فلوراید، زمین های کشاورزی جز منابع طبیعی است که در تایلند وجود دارد.

آب و هوا

آب و هوای گرمسیری با سه فصل متمایز گرم و خشک، بارانی و خنک در تایلند حاکم است. فصل گرم و خشک از ماه مارس تا ماه مه ادامه دارد. در این فصل متوسط درجه حرارت ۳۴ درجه سلسیوس است و رطوبت هوا ۷۵٪ ست. فصل بارانی از ماه ژوئن تا ماه اکتبر ادامه دارد و متوسط درجه حرارت به ۲۹ درجه سلسیوس و میزان رطوبت به ۸۷٪ افزایش می‌یابد. فصل خنک از ماه نوامبر تا فوریه‌ است. در این فصل درجه حرارت بین ۲۰ تا ۳۲ درجه سلسیوس در نوسان است.

بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می شود.

زبان

زبان تایلندی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می‌کنند، هرچند گویش‌های قومی و منطقه‌ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می‌کنند، غیر قابل فهم است با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می‌شود، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. با این وجود در بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های این کشور، انگلیسی و برخی از زبان‌های اروپایی استفاده می‌شود و اسامی خیابان‌ها نیز به هر دو زبان انگلیسی و تایلندی هستند. هر چند یادگیری این زبان ساده نیست اما کسانی که به این کشور سفر می‌کنند، با یادگیری واژگان اندک می‌توانند تجربه دلپذیرتری داشته باشند به ویژه اینکه مردم این کشور انتظار ندارند خارجیان زبان آن ها را بدانند و از این رو بسیار شگفت زده شده و به آن ها می‌گویند که بسیار خوب صحبت می کنند.

مذهب

۹۵٪ جمعیت بودایی، ۴٪ مسلمان و یک درصد باقیمانده سایر ادیان و مذاهب در مناطق خاصی از تایلند، اکثریت جمعیت با مسلمان است که بزرگترین اقلیت مذهبی تایلند بوده و در اجتماعاتی مجزا از غیر مسلمانان زندگی می‌کنند. مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل می‌دهند و در کنار آن ها پیروان آیین سیک و هندو زندگی می‌کنند.

واحد پول

واحد پول این کشور بات است که شامل سکه ها و اسکناس های بانکی می شود. ارزش واحد پول تایلند براساس رنگ های سکه ها و یا اسکناس ها متنوع است.

جاذبه های گردشگری

76 استان تایلند در پنج منطقه یعنی شمال، شمال شرق، شرق، مرکزی و جنوبی دسته بندی می شوند که هرکدام از لحاظ جغرافیایی از دیگری متمایز هستند. هر استان جاذبه های منحصر به فرد فرهنگی، تاریخی، طبیعی خود را دارد.

استان پوکت یا فوکت یکی از استان های کشور تایلند است. مساحت آن 543 کیلومترمربع می‌باشد. جمعیت این استان در سال ۲۰۰۰ بالغ بر ۳۲۱۰۰۰ نفر برآورد شده است. استان پوکت نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می آید. مرکز این استان شهر پوکت است.

شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد شهر پاتایا با بازدید بیش از 5/5 میلیون توریست خارجی در سال که بیشتر آنان را مردان تشکیل می‌دهند.

خیابان واکینگ استریت، جزیره مرجانی پای، آکواریوم و دنیای زیر آب، کوه بودا، باغ وحش ببرها، باغ استوایی، موزه ریپلی، مینی سیام از جمله جاهای دیدنی تایلند بشمار می روند.

خیابان واکینگ استریت: واکینگ استریت (walking Street)، خیابانی است با عرض ۱ کیلومتر در بخشی از جاده‌ی ساحلی شهر پاتایا. ابتدای این خیابان از جاده‌ی ساحلی شروع می‌شود و در انتها به اسکله ی بالی‌های پلازا می‌رسد.  اگر مسیر سمت چپ این خیابان را به به سمت چپ بروید، به جاده‌ی جنوبی پاتایا یا همان پاتایا تایی می‌رسید. در این قسمت از واکینگ استریت به این علت که سنگ فرش شده است، وسایل نقلیه می‌توانند ورود کرده و حرکت کنند. البته برای وارد شدن به این محوطه با وسایل نقلیه باید در ساعات خاصی بین تردد کنید. در انتهای جاده یا همان خیابان به اسکله بالی‌های می‌رسید. در این میان جاده‌ی سومی قرار داده شده تا شما با آن بتوانید به شهر بازگردید. در دو طرف خیابان واکینگ استریت، انواع مراکز تفریحی، رستوران‌ها و کافه‌ها قرار گرفته است. در واکینگ استریت برخی از دست فروشان اقدام به فروش برخی از نمادها و وسایل ارزان قیمت و کوچک مخصوص تایلند می‌کنند. در این خیابان رستوران‌های غذاهای دریایی بسیار معروف هستند و اکثر کسانی که به این شهر اقامت می‌کنند حتماً به این رستوران‌ها سر می‌زنند.

جزیره مرجانی پای: یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری پاتایا، با شهر ساحلی پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد ودارای سواحل شنی سفید است و هرروز صبح لنج هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر بازمی گردند. محیط این جزیره بسیار آرام،سواحل آن بسیار زیباو آب های آن دارای مرجان های بی نظیر است.

کوه بودا: يکي از جاهاي ديدني پاتايا ، معبدکوه بودا است اين معبد که در فاصله 6 کيلومتري شهر پاتايا به سمت شهر ساتاهيپ واقع شده است واقعا زيبا و کم نظير ميباشد.عکس بودا را در دل کوه به نمايش گذاشتن. اين عکس بودا به طول 109 متر و عرض 70 متر ميباشد که در دل کوه تراشيده شده و با طلا تزئين شده و در مقابلش يه فضاي سبز بسيار زيبا به صورت يه پارک و درياچه طراحي شده است.

آکواریوم و دنیای زیر آب: آکواریوم پاتایا یکی از بزرگترین آکواریوم ها با ظرفیت 3.8 میلیون لیتر آب در جهان محسوب می شود که در واقع دنیایی متفاوت را به ببیندگان عرضه می‌دارد.5000جانور آبزی در 200گونه متفاوت در دنیای زیر آب پاتایا Underwater World Pattaya زندگی می‌کنند؛ کوسه، سمور دریایی، سفره ماهی، حیوانی با صفات کوسه و سفره دریایی و … در اینجا در کنار هم با مسالمت زندگی می‌کنند.

باغ وحش ببرها: باغ وحش ببر های پاتایا یکی از هیجان انگیز ترین مکان ها برای بازدید در تایلند است. در این باغ وحش که یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری تایلند است و در ۹ کیلو متری شمال پاتایا قرار گرفته است علاوه بر بیش از ۲۰۰ ببر بنگالی حدود صد هزار کروکدیل برای علاقه مندان به حیات وحش وجود دارند. این باغ وحش که ۵ سال از زمان ساخت آن می گذرد ، دارای صد قطعه زمین از جنگل و مراتع طبیعی می باشد که آن را به بزرگترین باغ وحش در جهان مبدل نموده است. البته حیوانات دیگری چون فیل ، شتر بی کوهان ، گراز ، شتر مرغ ، کانگورو و پرنگان عجیبی را در آن جا مشاهده خواهید نمود.

باغ استوایی نانگ نوچ: باغ گرمسیری و گیاه‌شناسی «نانگ نوچ» (Nong Nooch) در نزدیکی پاتایا، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری تایلند و بزرگ‌ترین باغ گیاه‌شناسی در جنوب شرقی آسیا است. باغ‌های متعدد آن مساحتی حدود ۲۴۰ هکتار را اشغال می‌کنند که در اصل مزرعه‌هایی برای کشت میوه‌های بومی بودند. سپس این منطقه به باغ‌هایی برای محافظت از گونه‌هایی خاص از گیاهان و گل‌ها تبدیل و بعدتر برای بازدید عموم بازگشایی شد. اکنون در باغ‌های آن تعداد بی‌شماری از گیاهان و گل‌ها را می‌یابید که در محیطی مناسب نگهداری می‌شوند و همچنین بسیاری از گونه‌هایی که در جهان کمیاب هستند را خواهید دید. ۲۰,۰۰۰ درخت گرمسیری در نانگ نوچ از ۵۰ کشور جهان جمع‌آوری شده‌اند.

موزه ریپلی : موزه ریپلی پاتایا ،یکی از دیدنی ترین و عجیب ترین موزه ها در تور تایلند، در طبقه سوم مرکز خرید رویال گاردن در مرکز پاتایا قرار دارد و مجموعه ای از اشیاء عجیب و غریب از گوشه کنار جهان در آن یافت می شود. همچنین یک نمایش چهاربعدی هیجان انگیز نیز در اینجا اجرا می شود که می توانید از آن لذت ببرید.

مینی سیام:  مینی سیام Mini Siam در پاتایا یک شهر کوچک مینیاتوری است که در فضای باز ساخته شده و مدل‌های کوچک شده از ساختمان‌های مهم دنیا را به نمایش گذاشته است. این مجموعه از سال 1980 آغاز به کار کرد. در سرتاسر این زمین بزرگ، حدود 100 ماکت از ساختمان‌های تاریخی و مدرن دنیا با مقیاس 1:25 جای گرفته است. برای هریک از ساختمان‌ها یک تابلو اختصاص داده شده که جزئیات بنا در آن نوشته شده است. این پارک به دو منطقه تقسیم شده است؛ مینی سیام Mini Siam که شامل ماکت ساختمان‌های تایلند است و مینی یوروپ (اروپای کوچک) Mini Europe ماکت ساختمان‌هایی از اروپا، آمریکا و دیگر نقاط جهان را شامل می‌شود.

چند غذای محبوب در کشور تایلند

 • پد تای: این غذا از برنج، نودل، تخم مرغ، پنیر لوبیا، سبزیجات و معمولا مقداری مرغ و میگو درست می شود. پد تای را می توانید در هر غذاخوری ای در تایلند پیدا کنید.

 • کاری میگو: از غذاهای دریایی خوشمزه است که از برنج، ریحان، سبزیجات، سس کاری و میگوی تازه تشکیل شده است. برای پخت آن سبزیجات مختلف را مخلوط کرده و پس از پخت و ترکیب آن ها با میگو سرو می شود.

 • انبه و برنج: از دیگر غذاهای معروف تایلند است که از عنبه و برنج و ترکیب آن ها با شیر غلیظ درست می شود، این غذا را در همه غذاخوری های تایلند می توان پیدا کرد و هم در رستوران ها و هم در غذاخوری ها محبوبیت دارد.

 • تام یانگ گونگ: مردم تایلند عاشق غذاهای فلفلی هستند و این غذا هم بشدت تند است. تام یانگ گونگ یک نوع سوپ تند است که از مخلوط سبزی و فلفل و میگوی تازه و قارچ درست می شود.

جشنواره های تایلند

 • فستیوال ارواح تایلند phi Ta Ta Khon

زمان برگزاری: تعطیلات آخرین هفته ماه ششم سال

 • فستیوال لانترن Lantern festival YiPeng

زمان برگزاری: ماه نوامبر

 • فستیوال گیاهخواری تایلند

زمان برگزاری: ماه اکتبر

 • فستیوال موسیقی و هنر واندرفروت تایلند

زمان برگزاری: ماه دسامبر

 • ضیافت میمون های لوبوری Lopburi Monkey Banquet

زمان برگزاری: ماه نوامبر

 • فستیوال راکت Boon Bang fai
 • فستیوال بوفالو سواری WingKwai
 • فستیوال شمع تایلند
 • جشن سال نوی چینی ها در تایلند

حمل و نقل

بعد از رسیدن به تایلند یکی از اصلی ترین نیازهایتان رفت و آمد در کشور است پس باید اطلاعات لازم درباره حمل و نقل عمومی در تایلند را بدانید. شبکه حمل و نقل در تایلند تقریبا متراکم است و با آن تقریبا می توانید به همه جای کشور سفر کنید.

در تایلند اتوبوس محبوب ترین وسیله حمل و نقل است و توسط بیشتر مردم استفاده می شود و شرکت های زیادی هم هستند که برای رفت و آمد مردم مینی ون ارائه می دهند. با اینکه شبکه ریلی به شمال، جنوب، غرب و شرق تایلند کشیده شده اما همه شهرهای مهم را پوشش نمی دهد مثلا مقاصد مهم گردشگری مثل پوکت و سوکوتای، ریل راه آهن ندارند. ۲۰ تا از شهرهای تایلند فرودگاه دارند و در آن ها حداقل یک پرواز به سمت بانکوک وجود دراد. برای رفتن به جزایر تایلند می توایند از کشتی های مسافربری و قایق استفاده کنید.  در بانکوک در کنار توک توک ها و تاکسی های چند رنگ به وسایل حمل و نقل دیگری مثل مترو، اسکای ‌ترین، اتوبوس، قایق های سریع السیر رودخانه چائو فرایا و قایق های کانال کوچک شهر  هم دسترسی دارید.

قطار مطمئنا ارزان ترین وسیله حمل و نقل در تایلند است. بلیط قطارهای درجه سه خیلی ارزان هستند اما آهسته حرکت می کنند و متوسط سرعت آن ها در ساعت ۴۰ کیلومتر است. اگر عجله ندارید و زمان کافی دارید حتما در تایلند مسافرت با قطار را امتحان کنید چون خیلی لذت بخش است. قطارها انواع مختلفی دارند از درجه یک و درجه سه گرفته تا سریع السیر و آهسته. در قطار است که از پشت شیشه ها طبیعت بکر خارج شهرهای تایلند را کشف می کنید البته اگر دوست دارید غرق این طبیعت شوید بهتر است که سوار قطارهای درجه سه شوید.

راه آهن بین المللی تایلند به سمت شهرهای باتروورت و کوالالامپور در مالزی می رود و مسیر خودش را به سمت سنگاپور ادامه می دهد. بلیط این قطار ارزان است اما سفر طولانی است به طوری که از تایلند تا سنگاپور را می توانید با هواپیما در عرض دو ساعت بروید اما با قطار ۴۸ ساعت در راه هستید و باید دو بار قطار عوض کنید.

پرواز راهی عالی برای اجتناب از مسافرت های طولانی جاده ای و ریلی است و لزوما هم جندان گران نیست مخصوصا شرکت هواپیمایی «نوک ایر» پروازای ارزان دارد. ۲۰ تا از شهرهای تایلند فرودگاه دارند و اگر بخواهید از این شهرها راهی بانکوک شوید حتما پرواز مناسبی پیدا می کنید. در تایلند ایرلاین های زیادی هستند که پروازهای داخلی ارائه می دهند: تای ایرویز، ایر آسیا، نوک ایر و …  که در بین آن ها ایر آسیا و نوک ایر معمولا قیمت های مقرون به صرفه تری دارند. به غیر از بانکوک شهرهایی که پروازهای زیادی دارند چیانگ مای، پوکت، کوساموی، کرابی و هات یای هستند. ارزان ترین راه خرید بلیط هواپیما این است که آن ها را از وبسایت ایرلاین ها رزرو کنید. در داخل هواپیما حتما لباس گرم به همراه داشته باشید چون گاهی تهویه هوای داخل هواپیما را خیلی خنک می کند.

تایلند جزایر زیبا و محبوبی زیادی دارد و به غیر از سامویی و پوکت که دارای فرودگاه هستند و می توانید با هواپیما خودتان را به آن ها برسانید برای رفتن به دیگر جزایر باید از کشتی های مسافربری و یا قایق استفاده کنید. البته گزینه های مختلفی برای قایق سواری دارید: قایق دربست، قایق دم دراز، قایق شبانه، کشتی های بزرگ و … .

برای رفتن به جزایر کو سامویی، کوتائو و کوفنگان به منطقه دونساک در ۷۰ کیلومتری استان «سورات تانی» بروید. برای دسترسی به دیگر جزیره ها هم جاهای مشخصی برای سوار شدن به قایق و یا کشتی وجود دارد. بهترین راه برای خرید بلیط های قایق این است که به آژانس های مسافرتی و یا شرکت های قایق رانی در اسکله بروید.

متروی بانکوک یکی از سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی است و می تواند هم در پول و هم در زمان شما صرفه جویی کند. مترو دو خط آبی و بنفش دارد و خط آبی آن در سال ۲۰۰۴ افتتاح شده است.

در کنار اتوبوس، شرکت های زیادی هستند که خدمات مینی ون ارائه می دهند. این مینی ون ها سریع تر از اتوبوس هستند و بین ۱۲ تا ۱۸ مسافر دارند. کرایه مینی ون ها از اتوبوس بشتر است ولی سریع تر و راحت تر هستند. قبلا در کنار بنای بیادبود پیروزی در بانکوک مینی ون های زیادی بود اما امروز این مینی ون ها به ترمینال اتوبوس ها رفته اند.

بیشتر تاکسی ها تاکسی متر دارند، کرایه ورودی در دو کیلومتر اول۵۰ بات و در ادامه برای هر کیلومتر ۷ بات به آن اضافه می شود. توجه داشته باشید که تعدادی از تاکسی‌ های پوکت که با شرکت ‌های خصوصی کار می‌کنند، تاکسی ‌متر ندارند اما در عوض قبل از سوار کردن مسافر، نرخ ثابتی برای مقصد اعلام می‌کنند.

توک توک معروف ترین وسیله حمل و نقل تایلند است و امروز دیگر به جاذبه گردشگری تبدیل شده است. برعکس چیزی که فکر می کنید توک توک ارزان ترین راه حمل و نقل نیست و حتی شاید از تاکسی هم گران تر باشد. پیشنهاد می کنیم سفر به تایلند حتما توک توک را امتحان کنید چون خیلی هیجان انگیز و جالب است اما یادتان باشد که قبل از سوار شدن بر سر قیمت با راننده به توافق برسید.

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

Visa Conditions

ویزای توریستی تایلند برای افرادی که به قصد گردشگری وارد کشور پادشاهی تایلند می‌شوند، صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای توریستی، سه ماه پس از صدور است و می‌توانید به مدت ٣٠ یا ٦٠ روز در تایلند اقامت داشته باشید و به اندازه‌ی مجاز گمرکی – یعنی ٣٠ کیلوگرم- بار با خودتان جا‌به‌جا کنید.
برای درخواست روادید توریستی، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود. البته در مورد ویزای تجاری یا ویزای بلندمدت، مقررات متفاوت است و حضور متقاضی به منظور مصاحبه ضروری است.
توجه: ویزای توریستی به شما امکان کار و تجارت نمی‌دهد و در صورتی که بدون اجازه‌ی کار، اقدام به اشتغال کنید، طبق قانون با شما برخورد خواهد شد.

مدارک مورد نیاز

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای ویزا باید به بخش ویزای کنسولگری پادشاهی تایلند ارائه دهید، این‌ها هستند:

یک: شناسنامه ایرانی و کارت ملی، کپی شناسنامه و کارت ملی کافی است.

دو: گذرنامه که باید حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

سه: دو قطعه عکس رنگی واضح با زمینه روشن و با ابعاد ۴*۶ که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.

چهار: مشروح گردش حساب بانکی در سه ماه اخیر و مانده حساب
پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی همراه با مهر بانک به سفارت ارائه شود.

پنج: بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد تایلند

شش: واچر هتل برای کل مدت اقامت

ویزای کشور پادشاهی تایلند به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. هزینه‌ی ویزای عادی حدود پنجاه یورو است و هزینه‌ی ویزای فوری، در زمان درخواست ویزا، توسط شرکت اقدام‌کننده مشخص می‌شود. صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری یک یا دو روز کاری زمان می‌برد.

توجه:
– اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ی مهاجرت بروید و تقاضای تمدید روادید یا تغییر نوع روادید بدهید.
– اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:
· کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
· فرم تکمیل شده TM-۸ که در اداره مهاجرت به شما داده می‌شود.
· پرداخت مبلغی حدود ١٠٠٠ بات برای یک‌ بار ورود مجدد و ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد.
– ماندن در تایلند به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونی شما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبرو خواهید شد.

Google Maps

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

ویزای توریستی تایلند برای افرادی که به قصد گردشگری وارد کشور پادشاهی تایلند می‌شوند، صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای توریستی، سه ماه پس از صدور است و می‌توانید به مدت ٣٠ یا ٦٠ روز در تایلند اقامت داشته باشید و به اندازه‌ی مجاز گمرکی – یعنی ٣٠ کیلوگرم- بار با خودتان جا‌به‌جا کنید.
برای درخواست روادید توریستی، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود. البته در مورد ویزای تجاری یا ویزای بلندمدت، مقررات متفاوت است و حضور متقاضی به منظور مصاحبه ضروری است.
توجه: ویزای توریستی به شما امکان کار و تجارت نمی‌دهد و در صورتی که بدون اجازه‌ی کار، اقدام به اشتغال کنید، طبق قانون با شما برخورد خواهد شد.

مدارک مورد نیاز

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای ویزا باید به بخش ویزای کنسولگری پادشاهی تایلند ارائه دهید، این‌ها هستند:

یک: شناسنامه ایرانی و کارت ملی، کپی شناسنامه و کارت ملی کافی است.

دو: گذرنامه که باید حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

سه: دو قطعه عکس رنگی واضح با زمینه روشن و با ابعاد ۴*۶ که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.

چهار: مشروح گردش حساب بانکی در سه ماه اخیر و مانده حساب
پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی همراه با مهر بانک به سفارت ارائه شود.

پنج: بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد تایلند

شش: واچر هتل برای کل مدت اقامت

ویزای کشور پادشاهی تایلند به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. هزینه‌ی ویزای عادی حدود پنجاه یورو است و هزینه‌ی ویزای فوری، در زمان درخواست ویزا، توسط شرکت اقدام‌کننده مشخص می‌شود. صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری یک یا دو روز کاری زمان می‌برد.

توجه:
– اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ی مهاجرت بروید و تقاضای تمدید روادید یا تغییر نوع روادید بدهید.
– اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:
· کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
· فرم تکمیل شده TM-۸ که در اداره مهاجرت به شما داده می‌شود.
· پرداخت مبلغی حدود ١٠٠٠ بات برای یک‌ بار ورود مجدد و ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد.
– ماندن در تایلند به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونی شما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبرو خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *