تور لبنان

تور لبنان

تور لبنان که لقب عروس خاورمیانه را به خود اختصاص داده است، با داشتن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد یکی از مقاصد گردشگری در تورهای آسیایی به شمار می رود.

لبنان یک کشور کوچک در امتداد مدیترانه است که جمعیت آن به چیزی در حدود 5 میلیون نفر می رسد و در حال حاضر حداقل یک میلوین پناهنده ی سوری دارد. شهر بیروت دیدنی ترین شهر لبنان، نام پاریس خاورمیانه را با خود به دوش می کشد. در اینجا اکثر مردم به زبان های عربی، فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند و شما مرتبا عبارت habibi به معنای عزیز من را اینجا و آن جا خواهید شنید.

بیروت به راستی مقصدی پرزرق و برق در خاورمیانه است که به راستی ندیدن آن، یعنی از دست دادن بخش بزرگی از پتانسیل های گردشگری آسیا.

اگر به تاریخ علاقه مند هستید، در تور لبنان و شهر بیروت چیزی بیش از آن چه در کتاب ها خوانده اید، را خواهید یافت. با قدم زدن در اینجا موزاییک های متعلق به دوران بیزانس، حمام های رومی، مساجد، خیابان های زیرزمینی باستانی، کلیساها و ویرانه هایی از دوران کنعانی و عثمانی را خواهید یافت. با سپری کردن چند ساعت در موزه ی ملی لبنان که در شهر بیروت واقع شده است، می توانید باستان شناسی پیشرفته ای از تاریخ این سرزمین را به دست بیاورید.

اگر چه لبنان و مرزهایش گاه و بیگاه بستر جنگ ها و درگیری ها بوده اند، اما این سرزمین کوچک و تاریخی همچنان ارزش توریستی خود را حفظ کرده است.

جاذبه های گردشگری با تور لبنان

سفر با خرید تور لبنان مسافران را به دنیای بی نظیری از دیدنی ها و مکان های توریستی تاریخی و جذاب خواهد برد.

اگر از لبنانی ها بپرسید، آن ها درختان سرو را به عنوان نماد سرزمین خود می شناسند. توریست ها می توانند گنجینه ای ارزشمند از درختان سرو را در جنگل کوهستان بچار ببینند. این جنگل در ارتفاعات واقع گشته و در میان مردم لبنان از قدیم به نام الارض رب شناخته می شده است.

20 کیلومتر دورتر از شهر بیروت به غاری به نام جیتا می رسید. این غار به تازگی برای بازدید عموم باز شده است و می توانید گردشی شگفت انگیز و پررمز و راز به دنیای داخل آن داشته باشید.

تحیرآورترین بازمانده های باستانی که در تور لبنان می بینید، در شهر بعلبک در دره ی بقاع می باشد. در اینجا می توانید بازمانده ی معبد باکوس را مشاهده کنید و همین طور شش ستون به جای مانده از معبد ژوپیتر نیز در کمال وقار و شکوه ایستاده است. در همین شهر بعلبک می توانید به مسجد راس امام حسین (ع) نیز رفته و از آن دیدن نمایید.

اگر به دیدن فضاهای تاریخی علاقه مند هستید، شهر باستانی بیبلوس را نیز در تور گردشگری لبنان از دست ندهید.

این شهر بندری جاذبه های گردشگری خاص خود را برای عرضه به مسافران خواهد داشت.

برای گذراندن یک شب خاص و ویژه به محله ی حمرا در شهر بیروت بروید. اینجا برای کافه گردی و رستوران گردی به خصوص هنگام تاریکی هوا، فوق العاده می باشد. طعم واقعی غذاهای لبنانی را در همین محله و خیابان می توان چشید.

اگر در سفر به لبنان به شهر صیدا نیز رفتید، حتما از خیابان فنیقی ها دیدن کرده و سری به قلعه ی خان الفرنج بزنید.

از شاهکارهای معماری در لبنان، قصری به یادگار مانده از قرن 19ام میلادی ست. این قصر که بیت الدین نام دارد، به اندازه ی 40 کیلومتر دورتر از شهر بیروت بنا شده و گفته می شود که ساخت و ساز کامل آن چیزی در حدود 30 سال به طول انجامیده است.

برای اطلاع از فهرست کامل جاذبه های گردشگری لبنان می توانید به بخش دیدنی های آسمان پرستاره پرشیا مراجعه نمایید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات و راهنمایی در خصوص تور لبنان با مشاوران ما در آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس بگیرید.

رزرواسیون بلیط