تور هلند

تور هلند

اگر می خواهید به یکی از زیباترین کشورهای اروپایی سفر کنید، تور گردشگری هلند از میان تورهای اروپایی می تواند به عنوان یک گزینه ی فوق العاده مطرح باشد.

سفر به هلند، سرزمین گل ها، برای توریست های که به دنبال کشف زیبایی طبیعی و بناهای تاریخی منحصر به فرد در یک کشور مدرن و توسعه یافته هستند، موقعیتی عالی خواهد بود.

چرا باید تور هلند را خریداری کنیم؟

اما چرا سفر به هلند را توصیه می کنیم؟ چه چیزی در سرزمین گل ها به این اندازه دیدنی و جذاب است؟

با توجه به شهرت زیادی هلند، حومه های سحرانگیز شهرهایش و جاذبه های فرهنگی که در سطح جهانی مطرح هستند، شاید چندان نیازی نباشد که به دنبال علل جذابیت گردشگری در هلند بپردازیم.

اما با این همه به دلایل زیر لازم است که حتما برنامه ی سفر به هلند را در تورهای گردشگری آتی خود جای دهید.

دوچرخه سواری شهری

وقتی صحبت از دوچرخه سواری شهری به میان آید، کافی ست نگاهی به شهرهای گوناگون در هلند بیندازید. نیمی از مردم در هلند روزانه دوچرخه سواری می کنند و کافی ست که رکاب زدن را شروع کرده و به جمع آن ها بپیوندید.

به جز این فراموش نکنید که دوچرخه سواری روستایی را نیز در کشور هلند از دست ندهید. شما در مسیرهای دیدنی روستایی هلند می توانید مناظر طبیعی و زیبایی های خیال انگیز فراوانی را از نزدیک مشاهده کرده و با آن ها یکی شوید.

به خصوص در پارک های ملی هلند از جمله Dunes of Texel، HogeVeluwe و Zuid Kennemerland دوچرخه سواری فوق العاده خواهد بود.

آسیاب های بادی

شاید در نظر اول به نظر برسد که آسیاب های بادی تنها به دلایل کاربردی مورد توجه قرار می گرفتند. اما آسیاب های بادی هلند، به عنوان بناهای یادبود ملی در این سرزمین شناخته می شوند و توریست هایی که به اینجا سفر می کنند حتما به سراغ آسیاب های بادی نیز خواهند رفت.

کانال های اتریش

پیش از آن که دوچرخه سواری در اتریش رواج پیدا کند، مردم عادت داشتند که از طریق آبراه های کانال های شهرها به نقاط مختلف رفت و آمد کنند. اکنون نیز که از آن مدت زمانی سپری شده است، بسیاری از این مسیرهای آبی همچنان پابرجا مانده  است. به طور مثال کانال شهر آمستردام در حال حاضر به عنوان یک  میراث یونسکو شناخته می شود و در شمار جاذبه های گردشگری اتریش قرار دارد.

موزه های هنری و فرهنگ هلند

در بیشتر شهرهای هلند حداقل یک موزه را خواهید یافت که شما را به سوی خود می کشاند. از این سرزمین هنرمندان برجسته ای چون وینسنت ون گوگ، بوش، رمبرانت و … برخاسته اند.

در موزه های این کشور اروپایی که در جای جای آن پراکنده شده اند، آثار هنرمندان اتریشی و دیگر هنرمندان جهانی را از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

هنر مدرن و معاصر

همان طور که صدها موسسه ی هنری برجسته در سراسر کشور پراکنده شده اند، پیدا کردن آثار هنری عالی، نوآورانه و تاثیرگذار در هلند نیز فوق العاده آسان است. شهر آمستردام به تنهایی چندین گالری هنر معاصر و چند موزه از آثار قرن حاضر را در خود جای داده است.

تور اتریش و امتحان طعم پنیر گودا

اگرچه هر جایی می توانید طعم پنیر گودا را بچشید، اما چیزی که در کشور هلند مقابل شما به عنوان این پنیر گذاشته خاهد شد، کاملا متفاوت است. توصیه می کنیم حتما در سفر به کشور اتریش از پنیرهای مخصوص آن به ویژه پنیر گودا امتحان کنید.

لاله های اتریش و مراکز پرورش گل

نام کشور هلند که می آید، بلافاصله به یاد گل و پرورش آن می افتیم. میلیون ها لاله ی رنگی هر ساله این سرزمین را غرق رنگ و عطر می کنند. در اواسط ماه می تمام لاله ها شکفته شده و صدها مغازه و بازار در هلند را به خود اختصاص می دهند.

بازار گل شناور معروف شهر آمستردام از مشهورترین و خاص ترین این بازارهای گل محسوب می شود.

از دیگر جاذبه های گردشگری اتریش نیز می توان مواردی چون پارک فوندل آمستردام، پارک ملی هوخه ویلوه، منطقه  جوردان، باغ های کوکنهف، شهر لایدن، جزایر فریزیان، میدان  دام آمستردام، بازار شناور آمستردام، موزه ی ملی، کاخ سلطنتی، محله ی یوردان در شهر آمستردام، برج مونتل بانز، دهکده ی کیدریدک، پارک ملی به یس بوسخ، دریاچه ایسومیر، شهر دلفت، میدان رامبراند در آمستردام، پل لاغر روی رودخانه ی آمستل آمستردام، شهر مینیاتوری مادورادام، خانه ی آن فرانک، میدان لیدز، قدیمی ترین ساختمان آمستردام یعنی بگینج و… را نام برد.