ویزای هلند

درباره سفر به هلند و اخذ ویزا:

   

هلند یکی از کشورهای توریستی دنیا واقع در شمال غرب قاره ی اروپا است که مقصد مورد علاقه ی گردشگران زیادی است. پایتخت این کشور آمستردام نام دارد و جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. سفر به هلند ملزم به داشتن ویزا است، اما برای اخذ ویزای هلند به چه مدارکی نیاز دارید؟ چطور باید قدام کنید؟

ویزای هلند را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: ویزای شینگن هلند و ویزای نشنال هلند. همانطور که می دانید هلند یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است پس اگر ویزای شینگن هلند را دریافت کنید می توانید به تمام کشورهای عضو شینگن هم سفر کنید ولی اگر ویزای نشنال را دریافت کنید فقط می توانید به کشور هلند سفر کنید. ویزای شینگن هلند به دو دسته ویزای شینگن کوتاه مدت و ویزای مولتی شینگن تقسیم می شود. با نظر و صلاحدید کنسولگری ویزای مربوطه برای شما صادر می شود.

مراحل دریافت ویزاهای کوتاه مدت هلند

مرحله اول:

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. این فرم را می‌توانید به صورت رایگان از اینجا دانلود کنید. البته بهتر است قبل از اقدام به درخواست ویزا هدف از سفر و نوع ویزای درخواستی کاملا مشخص شود.

مرحله دوم:

در مرحله بعد، متقاضی باید از طریق ایمیل برای مراجعه حضوری درخواست وقت ملاقات کند. در این ایمیل باید مواردی مانند نام کامل متقاضی، شماره گذرنامه، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنسیت، تاریخ خروج، شماره تماس و پست الکترونیک ذکر شود.

مرحله سوم:

پس از مراجعه حضوری برای ارائه مدارک و انجام انگشت‌نگاری می‌توانید از طریق پیامک یا پست الکترونیک وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید.

نکته‌ها:

  • در صورت صحت اطلاعات وارده، وقت ملاقات حضوری به پست الکترونیک قید شده ارسال خواهد شد.
  • پس از تعیین وقت امکان تغییر یا لغو آن وجود ندارد.
  • بهتر است تا حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفر برای تعیین وقت و دریافت ویزا اقدام کنید.
  • تهیه نسخه چاپی از ایمیل حاوی وقت ملاقات به هنگام مراجعه به سفارت الزامی است.
  • درخواست وقت ملاقات و ارسال ایمیل باید به صورت فردی برای تک‌تک متقاضیان انجام شود.
  • اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت شود، یک نامه به شما داده می شود که در اون دلایل ریجکت شدن شما نوشته شده است. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام می شود. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت اعلام کرده، پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد را وزارت دادگستری هلند می گیرد.
  • سفارت هلند مراحل اداری از جمله تحویل مدارک و انگشت‌نگاری را به کارگزار سفارت در تهران واگذار کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت سفارت هلند مراجعه کنید. نکته قابل توجه اینکه تصمیم نهایی در مورد رد یا قبول درخواست برعهده سفارت است.

هزینه صدور ویزا

هزینه صدور ویزای شینگن عادی به ازای هر نفر معادل ۶۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال برابر با ۳۵ یورو است. البته افراد ذیل از پرداخت هزینه صدور ویزا معاف هستند؛

الف) کودکان زیر ۶ سال

ب) شهروندان ارمنی و آذربایجانی زیر ۱۲ سال

ج) دانش‌آموزان، دانشجویان و محققانی که برای سفرهای علمی و تحقیقاتی قصد سفر به هلند را دارند.

د) همسر، فرزندان یا بستگان درجه یک زیر ۲۱ سال شهروندان هلندی

ه) نمایندگان زیر ۲۵ سال سازمان‌های غیرانتفاعی که برای شرکت در رویدادهای علمی، فرهنگی، تحصیلی و ورزشی قصد سفر به هلند را دارند.

و) افرادی که در استخدام سازمان‌های بین المللی با ماهیت هلند هستند.

زمان لازم برای دریافت ویزای توریستی هلند

حداقل مدت زمان قانونی رسیدگی و بررسی مدارک برای صدور ویزا ۲۰ روز است و در تمام این مدت گذرنامه در اختیار سفارت خواهد بود.

سفارت هلند در تهران

نشانی سفارت: تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۶۰

تلفن پاسخگوی ۲۴ ساعته:    ۲۳۶۶۰۰۰۰

نمابر: ۲۳۶۶۰۱۹۰

ساعت‌های کاری: یک‌شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۶، پنج شنبه‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰

برای مشاوره ثبت نام ویزای هلند با شماره های 22887100-021  تماس بگیرید.

مدارک سفارت هلند

به ما امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 3.3]