مجسمه مادر گرجستان

در میان دیدنی های تور تفلیس یک نماد خاص برای این شهر وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. نام این جاذبه گردشگری مجسمه مادر گرجستان یا کارتلیس ددا نام دارد. با آسمان پرستاره پرشیا همراه شوید تا به معرفی این مجسمه و یادبود بسیار عظیم بپردازیم.

مجسمه مادر گرجستان یک مجسمه با ابعاد بسیار عظیم است که بر روی تپه های سولولاکی واقع شده است و تقریبا از تمامی نقاط شهر تفلیس قابل رویت و مشاهده می باشد. این مسجمه با ابعاد بسیار بزرگ به یکی از نمادهای تفلیس پایتخت گرجستان تبدیل شده است که میزبان گردشگران از نقاط مختلف جهان است.

در خصوص تاریخچه این یادبود باید یادآور شد که ساخت آن توسط مجسمه ساز مشهور گرجی به نام الگوجا آماشوکلی صورت پذیرفته است و آن را به مناسبت هزار و پانصد ساله شدن تفلیس در سال 1958 میلادی ساخته و در معرض دید عموم قرار داده اند.

در خصوص مجسمه مادر گرجستان و شکل آن باید بیان کنیم که این مجسمه با ارتفاعی در حدود 20 متر ساخته شده است. مواد به کار رفته در این یادبود عظیم از جنس آلومینیوم می باشد. اگر به ظاهر این مجسمه دقت شود ملاحظه می گردد که یک شمشیر در دست راست و یک جام هم در دست چپ آن جای گرفته است.

در تفسیر شکل مجسمه مادر گرجستان آمده است که شمشیر نماد سلحشوری و شجاعت و نیز تهدیدی دشمنان است، در حالی که جامی که در دست چپ می باشد، نماد مهمان نوازی و استقبال از دوستان است.

مجسمه مادر گرجستان از سه مسیر برای علاقه مندان به تماشای آن قابل دسترس است. تماشای این مجسمه با ابعاد عظیم آن هر بیننده ای را به تعجب و شگفتی فرو می برد. پس بازدید از آن را در طور تور گرجستان فراموش نکنید.

آسمان پرستاره پرشیا حامی صنعت گردشگری با خدماتی ممتاز.

تور تفلیس

رزرواسیون

موزه فضای باز مردم شناسی تفلیس

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *