صخره های روشه بیروت

صخره های روشه بیروت

از مکانهای دیگر این شهر صخره های روشه است. این صخره ها از نمادهای کشور لبنان هستند و در غربی ترین نقطه بیروت جای دارند که به آنها صخره عشاق هم میگویند . تعدادی از عشاق از بالای این صخره ها خودشان را به آب انداختند که مستقیما منجر به مرگشان شده است.

در اين صخره‌ها، چندين غار هم وجود دارد که تابستان‌ ها براي بازديد از آن‌ ها قايق‌ هاي کوچکي تدارک ديده شده که با هزينه‌ ارزان، مردم را آن دور و اطراف میگردانند. صخره های روشه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنیهای لبنان به شمار میرود.

دلیلی نامگذاری این صخره به صخره عشاق  به خاطر آن است که پس از مرگ عبدالحليم حافظ  هنرپيشه وخواننده‌اي مصري سه تن از دوستداران صداي او به بالاي صخره روشه رفته و به قصد خودكشي خود را از بالاي آن به درياي مديترانه مي‌اندازند و مي‌ميرند.

در طول پنجاه سال گذشته حدود هشتصد و پنجاه نفر به تقليد از اين كار ولی  با اهداف ونيت‌ها و انگيزه‌هاي مختلف از صخره كرانه مديترانه خود را به دامن مرگ سپرده‌اند و از همين روست صخره مرگ بر آن گفته شده است. اين رسم در سال‌هاي اخير رنگ عشق گرفته است.

بدين معني كه هر كس عاشق مي‌شود و به معشوق خود به هر دليلي نمي‌تواند برسد به بالاي صخره روشه مي‌آيد وخود را خلاص مي‌كند از اين رو صخره مرگ به صخره عشق، تغيير نام داده است.

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *